пʼятниця, 30 травня 2025 р.

30.05.25р. ІНСТРУКТАЖ З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ЛІТНІХ КАНІКУЛ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ ДЛЯ УЧНІВ 5 КЛАСУ.

 
ІНСТРУКТАЖ З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ЛІТНІХ КАНІКУЛ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ ДЛЯ УЧНІВ 5 КЛАСУ



четвер, 29 травня 2025 р.

4 червня День вшанування пам’яті дітей, які загинули через війну. Виховна година для учнів 5 класу "Невинні жертви великої біди"

 Діти — це майбутнє кожної країни, кожної родини, усього світу. 

В Україні вже понад три роки триває повномасштабна війна. 

І найстрашніше — це те, що вона забирає життя тих, хто взагалі не повинен був страждати — дітей...

4 червня в Україні офіційно відзначають День вшанування пам’яті дітей, які загинули через війну, починаючи з 2014 року.

Особливо багато дітей постраждало з 2022 року, коли розпочалося повномасштабне вторгнення.Цей день — не просто сумна дата в календарі. Це нагадування світу, що війна — це біль, і найстрашніший біль — це втрата дитинства, дитячих мрій і навіть життя.




пʼятниця, 23 травня 2025 р.

19-25 травня – Національний тиждень безбар’єрності в Україні . Виховна година для учнів 5 класу до Тижня безбар'єрності : " Безбар'єрність це право кожного".

 

Безбар’єрність — це право кожного


19-25 травня – національний тиждень безбар’єрності в Україні .


Сьогодні ми поговоримо на тему, що стосується кожного з нас.

Це тема безбар’єрності

– можливості для всіх людей жити повноцінно, без перешкод і дискримінації.




четвер, 22 травня 2025 р.

22 травня 164-я річниця від Дня перепоховання Тараса Шевченка. Бесіда для учнів 5 класу на тему : " Слідами Тарасової долі ".

  22 травня – пам’ятна дата для кожного українця. Саме в цей травневий день у 1861 році відбулося перепоховання видатного українського поета, художника та справжнього символа нації − Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева. Це дата, без якої неможливо уявити собі справжніх українських патріотів часів боротьби за незалежність нашоїБатьківщини.

  Помер 47-річний Тарас Григорович 10 березня 1861 року у Санкт-Петербурзі, там його (на Смоленському кладовищі) спочатку і поховали за кошти друзів поета.

Але і друзі Тараса Григоровича, і численні шанувальники його творчості знали про палке бажання поета бути похованим на рідній землі, згідно з його «Заповітом», написаним ще в 1845 році.
У квітні 1861 року завдяки клопотанням Михайла Лазаревського, радника Петербурзького губернськогоправління і друга Тараса Шевченка, дозвіл на перепо-ховання було отримано і останки поета перевезено в Україну.У Києві з Тарасом прощалися студенти, поети, багато киян. Була навіть думка, яку підтримували й родичі поета, – поховати його в Києві. Та Григорій Честахівський, художник і друг Шевченка, відстоював думку про поховання Кобзаря в Каневі, бо ще за життя він мріяв про «тихе пристанище і спокій коло Канева».Церемонія перепоховання великого Кобзаря перетворилася на справжнє, хоч і сумне, свято. Після церковної панахиди протоієрей виступив із прощальним словом, назвавши спочилого не тільки братом во Христі, але й справжнім і щирим батьком всього українського люду, а також першим, хто заступився за рідне слово українського народу. Потім труну винесли з церкви, поставили на козацький віз, накрили червоною китайкою, а замість волів впрягся люд. За спогадами сучасника:– І повезли, як слід, діти свого батька, що повернувся з далекого краю до свого дому. Везли хлопці і чоловіки, а потім навіть і дівчата – декілька верст. Дорогу, якою рухалася траурна процесія, устелили зеленим віттям, і вона була схожа на зелений килим. Попереду несли Кобзарів портрет, аби весь стрічний люд бачив того, про кого лише чув… З Києва 20 травня 1861 року останки Кобзаря на пароплаві «Кременчук» перевезли до Канева.У 1939 році на могилі встановлено сучасний бронзовий пам’ятник. Автори проекту – скульптор Матвій Манізер та архітектор Євген Левінсон. Могила Шевченка має статус пам’ятки історії та монументального мистецтва.








четвер, 8 травня 2025 р.

9 травня День Європи . Виховна година для учнів 5 класу "День Європи - історія свята ".

8травня 2023 р. Президент України Володимир Зеленський підписав указ про відзначення Дня Європи 9 травня.

"Щороку від завтра 9 травня ми будемо вшановувати нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм. Це буде День Європи, яка підтримує українців усі дев’ять років російської агресії та вже 439 днів повномасштабного вторгнення. Це буде День Європи, яка допомагає нам боротися на всіх напрямах. Це буде День Європи – нашої союзниці. Це буде День Європи – нашої, частиною якої Україна завжди була, є і буде", – підкреслив Зеленський.










середа, 7 травня 2025 р.

8 травня День пам'яті та перемоги . Виховна година для 5 класу : "День пам'яті та перемоги !"


День памʼя́ті та перемо́ги над наци́змом у Дру́гій світові́й війні́ 1939–1945 ро́кі́в — державне свято України, яке відзначається щороку 8 травня, починаючи з 2024-го року. Державне свято було встановлено 29 травня 2023 року Верховною Радою України замість Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня, яке припадало в один день з радянським Днем перемоги.